כתבה בעיתון המקומי "מה קורא בכפר"

אם גם אתם,מדפדפים ברפרוף בעיתון,כי אין לכם זמן,יש לכם אינספור דברים שצריך לעשות,ואין לכם זמן לנשום.. כדאי לכם אולי בכל זאת לקרוא את הכתבה הזו.ולהתחיל לחשוב לתרגל יוגה..

אז מה יש ביוגה שהפכה לכל כך פופולרית בעולם המערבי וגם בקרב תושבי כפר יונה והסביבה?

כבר יותר משנה וחצי מפתיחת סטודיו "יוגימא" – יוגה וסדנאות מבטן ומלידה,הולכת וגדלה קהילת מתרגלי יוגה בכפר יונה.

לינוי גולן,מדריכה מוסמכת ליוגה בוגרת מכון וינגייט,ובעלת הסטודיו מספרת על איך הכל התחיל…

נקודת המפנה בתרגול שלי הייתה לפני 5 שנים,כשמצאתי את עצמי בגיל 30 בתהליך גירושין עם ילדה בת 4 ותינוקת בת 10 חודשים.האדמה מתחתיי נפערה.כל מה שחלמתי על חיי משפחה,ועל החיים שלי,קרס. ידעתי שאני חייבת לחזק את עצמי. הרי יש לפני עוד דרך ארוכה,של התמודדות לא פשוטה והייתי חייבת להחזיק מעמד,הייתי חייבת להחזיר את האדמה מתחת לרגליים שלי,ואת החיוך לפנים.

באותה תקופה בכל פעם שתרגלתי יוגה,נדהמתי לגלות שזה היה הזמן היחיד שיכולתי באמת לא לחשוב על מה שהיה,ועל מה שיהיה,על איך אסתדר,ומה יהיה עם הבנות.

הייתי נכנסת לשיעור בסערת נפש ויוצאת רגועה.הייתי שואלת את עצמי,איך זה שבשעה וחצי של תרגול,כל החיים שלי נחווים אחרת? הרי שום דבר לא השתנה..

הבנתי שיוגה היא מתנה.מתנה שניתנה לנו,לחזק את עצמנו פיזית ונפשית,להירגע, לחדש כוחות,להחזיר שקט ולהתמלא בשמחה.

למדתי שנתיים הוראת יוגה בוינגייט,ויני יוגה אצל ליאורה קסטנבוים ויוגה לנשים בהריון ולאחר לידה אצל מירה ארצי פדן,וכרגע ממשיכה בלימודים אצל מירה שנה שלישית,בהוראת יוגה נשית.

משמעות המילה "יוגימא" מגיעה מן החיבור בין המילים יוגה ואמא. כאמהות,עם העומס היומיומי,רשימת המטלות המהדהדת שיש לנו בראש,הטיפול בילדים,בבית,בזוגיות משאיר אותנו,נטולות כוחות ואנרגיות,בתחושות של מתח,תסכול ואף דכדוך. אנחנו נותנות לכולם, ומה איתנו? היוגה מאפשרת לי,לתת לעצמי,להביא את הזרקורים פנימה,להחזיר לעצמי את השקט,כל זה קורה בתרגול וגם הרבה אחריו, ומשפיע על כל תחומי החיים.

יש משהו בתהליך האישי שאני עברתי שמחבר אותי להעצמת נשים דרך היוגה. לקשור כל הזמן את מה שקורה לנו בתרגול,על המזרן,למה שקורה לנו בחיים.לשינויים התמידיים, לביקורת עצמית,אי שביעות רצון,לשיווי המשקל שמופר,לחיזוק ולייצוב הפיזי והנפשי שלנו..

כיום "יוגימא" מאפשר מקום לכל אחת ואחד (כן גם לגברים!) לפנות זמן לעצמו ולתרגל יוגה, יוגה לנשים בהריון ויוגה לאחר לידה עם התינוקות.

כמדריכת הכנה ללידה וסדנאות להורים ותינוקות (מדריכה גם ברשת "דיאדה"),  אני מעבירה בסטודיו קורסי הכנה ללידה ראשונה וחוזרת,סדנאות עיסוי תינוקות,בייבי יוגה ומפגשי אמהות.

לאחרונה נפתחה ביוגימא הקליניקה לטיפול במשפחה ע"י קרן סער מרום המספקת להורים,זוגות ואנשים הדרכה הורית וייעוץ אישי וזוגי, ובכך מבחינתי נוצר ביוגימא מענה שלם ומרחב טיפולי המשלב גוף ונפש עבור כל הקהילה.

השארת תגובה